Pij mleko, będziesz w piekle

Ze wszystkich zachodnich naleciałości, jakim udało dotrzeć się aż tutaj, na skuty rzeczywistością środkowy wschód, jedna wyjątkowo robi na mnie wrażenie. Niewiele objawów ideologicznej mody zebrało tak obfite plony wśród młodych, ignoranckich odbiorców kultury masowej zapatrzonych ślepo w swoje fejsbuki. No i nie każdy trend przypomina o sobie codziennie w najmniej odpowiednich sytuacjach, naznaczając swoich wyznawców piętnem alienacji, z której oni akurat zazwyczaj wydają się dumni.

A mowa tutaj o obrońcach środowiska z ciuszkami z „sieciówek” w plastikowych reklamówkach, indywidualistach na utrzymaniu rodziców, zwolenników wolności trzymających w dłoniach iPhone’y produkowane przez chińskie dzieci, miłośników zwierząt w zamszowych butach (a zamsz to skóra?!), a przede wszystkim – zdrowych, młodych ludziach, którzy przy wódce i papierosach, a czasem cięższych używkach, stwierdzili, że dla dobra swojego organizmu oraz otaczającego ich ekosystemu należy odciąć mięso. I jajka. I nabiał.

A no i miód też.

Fuj.

Skąd się to wzięło? Otóż najwyraźniej młodym ludziom, którym zabrakło na świecie problemów (no bo jakże ich mało!), ze wszystkich istot świata najsmutniejsza wydaje się właśnie… krowa. Biedna, stworzona do tego, żeby dawać mleko. Nieważne, że jak się jej nie wydoi, to zdechnie. Ktoś w końcu postanowił zostać rzecznikiem praw krów i powiedzieć jasno, o co chodzi. Człowiek nie ma prawa dotykać zwierząt, bo to nie jego własność. Człowiek nie ma prawa brać tego, co daje natura. Człowiek nie ma prawa, być człowiekiem, tylko sam musi zostać krową i żreć trawę do końca swoich dni, żeby godnie nazwać się człowiekiem. O ile tylko trawa ta nie została osikana przez inną krowę, bo wtedy już nie jest wegańska.

Współczucie należy się także kurom, które zmuszane są do znoszenia jajek i pozwala się, by nieludzkie społeczeństwo homo sapiens zajadało się… płodami ich dzieci.

Pszczoły też są poszkodowane. Tak zapracowane, że nie mają nawet czasu na założenie konta na Instagramie. W dodatku zabieranie owoców jej pracy jest brutalne i skandaliczne. W końcu kim jest człowiek wobec majestatycznego owada. Jeśli nie będziemy jeść miodu, pszczoły będą miały go tyle, że w końcu będą mogły sobie usiąść na kwiatku, aby odpocząć. Wtedy kwiaty nie będą zapylane i być może, cały ekosystem padnie, ale! Pszczoły odpoczną.

Problem ten rzeczywiście może się wydawać realny osobom, którzy nie wiedzą gdzie leży Bangladesz, Syria, Afganistan czy chociażby Warszawa i w przeciwieństwie do większości niewrażliwego społeczeństwa, są w stanie poświęcić bardzo dużo czasu na rozmowy o tym, co ich męczy.

Trzeba przyznać, że weganie bardzo chętnie mówią, dlaczego są lepsi od serożerców. Zazwyczaj w kawiarni przy sojowym latte za 15 złotych. Bywa też, że w postach na Tweeterze. A bywa, że w szkole, podczas pracy klasowej. W restauracji przy zamawianiu wody. Na koncercie. Na imprezie. W domu. Na dworze. Cicho. Szeptem. Głośno. Przez megafon. Nieważne jak i gdzie, ważne, żeby ostentacyjnie na tyle, by co najmniej wszyscy znajdujący się w tym samym pomieszczeniu wiedzieli, że wśród nich znajduje się weganin.

Należy zauważyć również, że tego typu dieta to ogromne wyrzeczenie. Jednak ci dobroduszni ludzie wszystko przemyśleli. Jeśli zamienniki stworzone w laboratorium (mniam!) nie wystarczą, kalorie zastępowane są colą albo chipsami bekonowymi. Gdy weganie poczują niepożądany pociąg do twarogu, kefiru, mlecznej czekolady czy sernika babci, starają się zastąpić nabiał miękkimi lub twardymi narkotykami równie modnymi, co weganizm. Samo zdrowie!

Nic tylko brać przykład z młodych pokoleń, które w przyszłości będą rządzić światem oraz, co najbardziej napawa mnie spokojem, będą przekazywać swoje natchnione poglądy dalej.

 

5 comments on “Pij mleko, będziesz w piekle

 1. Ja też tak uważam i nie wierzę, że to się dzieje naprawdę. Mięso, jaja, mleko…To wszystko towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów. On się tym żywil. Tak jesteśmy stworzeni. dlaczego nikt nie powie o szkodliwości jedzenia naszpikowanego chemią? Cóż za idiotyczny trend, który namawia by odrzucićto co naturalne i potrzebne do prawidłowego rozwoju a zacząć się szprycować sztucznymi zamiennikami od najmłodszych lat. Mleko sojowe, kotlety sojowe…jaja sojowe :D Obiadek dla dzieci o smaku rosołku :D A najlepsze jest to, że kobiety kupują te zupki i karmią potomostwo. Bo Mamusia ma dwie lewe ręce i ziemniaka nie ugotuje? Dużo lepsze jest jak polezy ziemniak w słoiku posypany czymś zeby się nie zepsuł. No bo normalnie papka z ziemniaka by się zepsuła, tak? No i jeszcze jedno.
  Już pomińmy pozyskiwanie mięsa. Ale krowy i kury są stworzone by dawać mleko. Niewydojona krowa dostaje zapalenia gruczołów mlekowych i poważnie choruje.

 2. Z tym weganizmem (i wegetarianizmem też) można popaść w przesadę, to fakt. To troche jak jakaś nowa subkultura, coś na topie co daje poczucie przynależności.
  Wydaje mi się jednak, że dla tych, którzy to zapoczątkowali jak i dla tych, którzy naprawdę chcą to robić, bo to czują w sercu, ma to inny wymiar.
  Wegetarianie nie jedzą mięsa, najczęściej z powodów religijnych/wierzeniowych. Nie chcą zabijać, ani zwiększać popytu na zabijanie tego, co według nich zostało stworzone tak samo, jak my. I to jest super myśl, żałuję, że nie mam takiej motywacji.
  Weganie widzą to, jak zwierzęta są przez nas eksploatowane. Krowa może i dostanie zapalenia gruczołów, jak się jej nie wydoi, ale nie trzeba będzie jej tak często doić, jeśli nie będzie się hormonalnie pozorować jej ciąży aż do utraty sił.
  W takim świecie żyjemy, że jeśli się nie podejmie skrajnych kroków, to ktoś podejmie skrajne wedle własnego uznania :/

 3. Hinduski lekarz Sharma Kishare rozgłosił, że mleko to cichy zabójca – zatyka żyły. Poniekąd ma rację, ale od czego ocet jabłkowy – czyściciel układu krwionośnego.
  Co do wegetarian/wegan/frutarian, jako mięsożerca jestem tolerancyjna… dopóki nie zostanę nazwana mordercą.
  Kiedyś popróbowałam mleka sojowego i tofu – moja ocena: fuj.

  PS Dziękuję za odwiedziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *